Sprawozdanie ze szkolnej wycieczki do Warszawy

Dnia 4,5 maja 2023 r. uczniowie klas7b,7c,8b i 8c Szkoły Podstawowej w Korczynie wraz z opiekunami udali się na dwudniową wycieczkę do naszej pięknej stolicy- Warszawy. Grupa liczyła 50 dzieci oraz 4 wychowawców. O godzinie 2.30 zebraliśmy się pod szkołą, aby wyruszyć w kilkugodzinową podróż. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie uczniowie mogli obejrzeć zdjęcia, rekwizyty i film. Następnie wysłuchali pani przewodnik, która w obrazowy sposób przedstawiła historię wystąpienia zbrojnego przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim zorganizowane przez AK w ramach akcji "Burza".

Następnie wraz z pilotem wycieczki udaliśmy się na warszawską starówkę, gdzie mogliśmy podziwiać barokowo- klasycystyczny Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta III Wazy, Muzeum Warszawy, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Pałac Prezydencki oraz Izbę Pamięci Generała Kuklińskiego. Później udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Jest to interaktywna wystawa, na której znajduje się ponad 300 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych. Są tam stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzenie wiedzy i wyjaśnienie wielu zjawisk.

Drugi dzień zaczęliśmy od wizyty w Sejmie RP, następnie arteriami pojechaliśmy na Stadion PGE Narodowy.

Po wycieczce tej jesteśmy pewni, że warto poznać naszą stolicę. Uważamy, że wycieczka była udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących i ciekawych miejsc. Atmosfera była wyśmienita. Zrobiliśmy mnóstwo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia i wielu wrażeń uczniowie szczęśliwi i zadowoleni wrócili do swojej małej ojczyzny- Korczyny.

Wycieczka została dofinansowana w ramach projektu Poznaj Polskę z inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Opiekunowie wycieczki: Alicja Pudło, Ewa Sikora, Jacek Zych, Janusz Paradysz

Tags: Warszawa