XIV Gminny Konkurs Matematyczny Czar Par

13 maja br. w Szkole Podstawowej w Korczynie, po długiej przerwie spowodowanej pandemią, odbyła się XIV edycja Gminnego Konkursu: "Matematyczny Czar Par". Uczniowie ze szkół w Komborni, Węglówki, Krasnej i Korczyny zmagali się z matematycznymi zadaniami. Po otwarciu konkursu przez Dyrektora Szkoły w Korczynie – Artura Stodolaka – uczestnicy konkursu obejrzeli film profilaktyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły według scenariusza pani Doroty Zajchowskiej.

Następnie uczniowie przystąpili do konkursowych zmagań. W tym roku zadania były podzielone na pięć stanowisk: zadania tekstowe, punktowce, wesoła logika, zdrowy styl życia, diagramy liczbowe. Rozwiązywanie zadań na czas, a także możliwość kontrolowania wyników na bieżąco, wzmagało wśród nich wolę walki o jak najlepsze miejsce w końcowej klasyfikacji.

Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali:

  • w kategorii klas czwartych: Krzysztof Wilk i Kamil Jórasz ze Szkoły Podstawowej w Korczynie
  • w kategorii klas piątych: Szymon Kielar i Maciej Źrebiec ze Szkoły Podstawowej w Korczynie

W kategorii klas czwartych II miejsce zajęli: Pudło Jakub i Łapiński Szymon ze Szkoły Podstawowej w Węglówce, a III miejsce Wawrzkowicz Filip i Kukulski Maciej ze Szkoły Podstawowej w Komborni.

W kategorii klas piątych II miejsce zdobyli Arkadiusz Raś i Kacper Źrebiec, a III miejsce Dawid Pięta i Alan Ciejka. Obydwie pary ze Szkoły Podstawowej w Korczynie

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody.

Uczestnicy zmagań, mimo konkursowej rywalizacji, dobrze się bawili i mile spędzili czas. Po raz kolejny mieli możliwość przeżycia ciekawej przygody z matematyką.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i sprawnego przebiegu imprezy, w tym nauczycielom przygotowującym uczniów, czuwającym nad sprawnym przebiegiem imprezy, a także sponsorom: Wójtowi Gminy Korczyna, Radzie Rodziców oraz cukierni „Pistacja”, dzięki którym możliwe było zakupienie nagród i poczęstunku dla dzieci.

Agata Bienia
Barbara Moskal- Puz

Tags: konkurs, matematyka, Czar Par