• Start

Nie daj się agresji!

24 maja 2018 roku, aby tradycji stało się zadość, uczniowie Szkoły Podstawowej w Korczynie z radością odwiedzili kolegów i koleżanki z zaprzyjaźnionej szkoły w Turaszówce. Powitaniom i uściskom nie było końca… Jak co roku, uśmiech można było ujrzeć na każdej twarzy. Zostaliśmy serdecznie przywitani przez Panią Kazimierę Wajdę, współorganizatorkę spotkań oraz Panią Grażynę Gierucką. Swoją obecnością ucieszyły nas również Pani dyrektor SOSW Jolanta Znój oraz Pani wicedyrektor Marta Habrat.

Przez te szesnaście lat nigdy nie zawiodła nas nasza kochana koordynatorka: Pani Jolanta Michalik-Kozioł, która czuwała nad powodzeniem projektu. Wspierały nas również opiekunki: Pani Magdalena Korona i Pani Agata Gazda.

Na początku uczniowie z SP w Korczynie zaprezentowali przedstawienie teatralne pt: „Nie daj się agresji”. Program artystyczny składał się z kilku scenek, w których pokazano, jak radzić sobie z agresją oraz jakie mogą być jej skutki. Następnie wszyscy zostali ugoszczeni przepysznymi słodkościami. Po poczęstunku nastał czas na gry i zabawy integracyjne. Uczniowie z Korczyny przygotowali kilka ciekawych zabaw towarzyskich oraz tanecznych, m.in. Skrzypek lub Crazy Frog. Nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewania, lecz to nie koniec niespodzianek… Miło zaskoczyli nas uczniowie naszej szkoły, Paulina Boryka i Karol Gazda, którzy oprócz oprawy muzycznej przedstawienia zaserwowali wszystkim krótki koncert. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Zorganizowaliśmy także zawody w przeciąganiu liny. Jak myślicie, kto wygrał? Walka była zacięta i zawody skończyły się remisem. Późnym popołudniem rozbawioną młodzież przyciągnął przepiękny zapach grillowanych kiełbasek. Sponsorami tych pyszności byli właściciele korczyńskiego sklepu PLUS BIS, Andrzej Gonet i Józef Gonet.

Finalnym punktem naszego spotkania była dyskoteka, podczas której wszyscy świetnie się bawili. To popołudnie było pełne wrażeń i niespodzianek. Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia i podziękowaniach nadszedł czas pożegnania. Wszyscy już nie mogą doczekać się wrześniowego spotkania - tym razem w szkole w Korczynie.

Sara Kuliga
klasa III b

zdjęcia: archiwum Szkoły Podstawowej w Korczynie

Tags: Krosno, SOSW